Před pěti lety si Apple dokázal, že to umí i bez Jobse. Připomeňte si iPad 3. generace ve videu INFO.CZ | info.cz

Články odjinud

Před pěti lety si Apple dokázal, že to umí i bez Jobse. Připomeňte si iPad 3. generace ve videu INFO.CZ

Dnes je tomu pět let od chvíle, kdy Apple představil první velký produkt po smrti svého gurua Steva Jobse. Jednalo se o iPad třetí generace. Posledním produktem firmy, který kalifornská společnost odhalila ještě během života svého zakladatele, byl iPhone 4s, který se světu ukázal na podzim roku 2011. Jeho duchovní otec zemřel o den později.

 

iPad třetí generace se v březnu 2012 pochlubil hlavně Retina displejem, který oproti svým předchůdcům – a drtivé většině konkurence – nabízel čtyřnásobné rozlišení. Další novinkou byl dvoujádrový procesor A5X s integrovaným grafickým čipem, který byl podle vyjádření Applu až čtyřnásobně výkonnější, než nejsilnější konkurent té doby – procesor Tegra 3. Tím tehdy bylo osazeno pouze několik nejvýkonnějších tabletů s Androidem.

Novinkou byla i kamera iSight s rozlišením 5 mepapixelů, kterou později dostal i iPhone 5 a podpora sítí čtvrté generace. 

Je velmi pravděpodobné, že na vývoj iPadu třetí generace měl Steve Jobs ještě možnost intenzivně dohlížet. Jeho rukopis je patrný zejména v oslňujícím výkonu „jablečného“ tabletu, který konkurenci neúprosně nechal v závěsu.

Bezkonkurenční byl také displej. Na produktech, které Apple představil později, jako by už bylo vidět, že jim Jobsova tvrdá ruka chyběla.

Současné výrobky Applu totiž po hardwarové stránce, snad s výjimkou iPadu Pro, oproti konkurenci ničím nevybočují. Hezkým příkladem je třeba displej současného iPhonu 7/Plus, jehož rozlišení ani použitou technologii nemůžeme považovat za nijak vyspělou.

Zatímco konkurence už několik let nabízí obrazovky využívající LED technologie o rozlišení, které se pro tak malou plochu může zdát až přehnané, Apple se zastavil u Full HD obrazovky, která využívá technologii LCD. Jedinou výraznou výhodou jablečných produktů oproti konkurenci tak zůstává téměř dokonalé vyladění systému, který s použitým hardwarem pracuje bezchybně. Tuto přednost snad Apple neztratí ani v příštích letech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

ZPRÁVY

Články odjinud