Koronavirus ukázal, jak důležitý je maloobchod. Na druhou vlnu jsme připraveni, říká Dojčinovič | info.cz

Články odjinud

Koronavirus ukázal, jak důležitý je maloobchod. Na druhou vlnu jsme připraveni, říká Dojčinovič

Koronavirová krize ukázala, jak kritickou roli má maloobchod, říká výkonný ředitel Tesco Stores Česká republika Patrik Dojčinovič. „Velkoobchod ze dne na den skončil a přesunul se do maloobchodu,“ vysvětluje v pořadu Kapitola. Jak se připravit na možnou druhou vlnu viru? A jaký názor má ředitel jedné z největších maloobchodních sítí v Česku na návrh zákona o potravinové soběstačnosti? O tom všem se s ním bavil Vojtěch Kristen.

 

Dramatické scény ze supermarketů a prázdné regály v prvních dnech propukající krize si pamatuje asi každý. „Něco jsme čekali, takže zvládání situace nebylo tak vyhrocené. Roli v tom hrála i média - novináři ze začátku fotili a natáčeli prázdné regály, a to trochu podpořilo to panické nakupování, kdy zákazníci vzali trvanlivé potraviny a dezinfekční prostředky útokem a ty zmizely vlastně za jediný den,“ vzpomíná Dojčinovič.

Obchodníci na bezprecedentní situaci museli svižně reagovat. Společnost Testo podle Dojčinoviče zažila nejrychlejší nábor pracovníků v historii retailu a přijala dva tisíce lidí. „V poměru k tomu, že celkem máme nyní kolegů deset tisíc, je to obrovský počet. Pomohlo to udržet zaměstnanost a nám to pomohlo vypořádat se se zvýšenou poptávkou,“ komentuje situaci a zmiňuje v té souvislosti konzultace s vládou, které podle něj přispěly ke zvládnutí situace. Ne vše se ale podařilo hned. „Otevírací dobu pro důchodce s námi vláda nekonzultovala, a i proto se to třikrát měnilo a až napotřetí to bylo správně,“ dodává ředitel českého Tesca.

Zaměstnancům nad 65 let a těhotným zaměstnankyním Tesco nabídlo možnost zůstat doma se 100% náhradou mezd. „Někteří ale řekli, že chtějí být v té první linii a viděli smysl v tom, že lidé je potřebují. Myslím, že to pomohlo reputaci retailu jako takového a uvědomění si toho, jak důležité je mít si kam jít nakoupit potraviny,“ dodává Dojčinovič. Potvrzuje také, že se mimořádná situace významně promítla do růstu zájmu o on-line nákupy: „Doba ukázala, že technologie pomáhají a jsou potřeba, ať už ty na obchodě, tak on-line. Byl obrovský převis poptávky… V jeden čas jsme museli limitovat i váhu objednávek, protože ta se též extrémním způsobem změnila a u některých zákazníků přesahovala i 200 nebo 300 kilo.“ Po rozvolnění mimořádných opatření zájem o nákupy potravin přes internet mírně poklesl, ale zůstává stále výrazně výš, než byl před epidemií.

Dojčinovič se dotýká i aktuálního návrhu zákona o potravinové soběstačnosti, podle nějž by postupně až 85 % potravin v obchodech muselo být českého původu. Má k tomu hned několik výhrad. „V prvé řadě je to ta procentuální hranice a zadruhé není vlastně jasná definice české potraviny. Třeba čokoláda je z dovezeného kakaa, které se tu nepěstuje a nebude,“ vysvětluje Dojčinovič a pokračuje: „Smysl by to mohlo dávat, kdyby se to uchopilo od začátku do konce. Nezačínal bych od konce, že to bude 85 %, ale od začátku – proč to tak není, co můžeme udělat, jak investovat do podpory. Kdyby to vše fungovalo, dostaneme se k tomu přirozenou cestou a všichni budou spokojeni.“

 
 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud