Sleva je přiznání chyby. Krize už byla potřeba, měli jsme se moc dobře, říká Mička | info.cz

Články odjinud

Sleva je přiznání chyby. Krize už byla potřeba, měli jsme se moc dobře, říká Mička

Krize byla potřeba, měli jsme se příliš dobře, domnívá se investor a majitel skupiny C2H Michal Mička, který vlastní mimo jiné oděvní značky Pietro Filipi a Kara. V novém díle pořadu Kapitola zmiňuje i to, že nadále nechce jít cestou slev. „Slevu vnímám jako přiznání chyby. Chceme spíše vymýšlet, co a jak komunikovat, aby to zákazník koupil za plnou cenu. Nechceme z lidí dělat hlupáky,“ říká Mička. Jak se jeho společnosti popasovaly s koronavirovou krizí? Kde vidí příležitosti? A jak hodnotí vládní záchranná opatření pro podnikatele? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

Jako investor a vlastník skupiny C2H, který v současné době vlastní mimo jiné i oděvní značky Pietro Filipi a Kara, musel i Michal Mička v souvislosti s pandemií koronaviru zavřít ze dne na den své provozovny. „Za ty dva měsíce jsme přišli o 110 milionů tržeb,“ vypočítává Mička v rozhovoru s Vojtěchem Kristenem.

Koronavirová krize podle něj zrychlila vzestup e-commerce. „Firmy, které na to reagují, z toho mohou těžit. My se snažíme být co nejlepší. Intenzivně pracujeme s tím, abychom měli pro cílovou skupinu zajímavý obsah,“ vysvětluje Mička.

Podle Mičky je v Česku oblíbený systém slev dlouhodobě neudržitelný. Sám slevu vnímá jako určité přiznání chyby. „Snažíme se, aby zákazník vnímal nejen kvalitu našeho oblečení, ale i to, že ta značka má nějakou filosofii. Nestačí jen něco ušít a prodat,“ vysvětluje Mička. A dodává, že právě slevy jsou důvodem, proč je móda druhým největším znečišťovatelem po velkém průmyslu.

Za výzvu pro módní průmysl považuje Mička i skutečnost, že nastupující generace přestává vnímat, že obchod se dělá hlavně pro profit. „Čím je společnost bohatší, tím více k tomu inklinuje, protože jí chybí dravost,“ uvádí Mička. Jediný způsob, jak podle něj v tomto prostředí uspět, je být lepší než konkurence a dělat věci lépe.

Krizi považuje Mička za příležitost. Její nástup byl prý již nevyhnutelný, protože jsme se jako společnost měli příliš dlouho příliš dobře. „Pročistí se trh práce, a nebude pak problém hledat nové snaživější lidi, kteří si té práce víc váží. Něco to vezme, ale krize i tlak, který na podnikatele vyvíjí, je donutí dělat vyšší výkon. Tlak dělá diamanty,“ míní majitel skupiny C2H.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud