Cestující si mysleli, že zemřou. Paniku v letadle, které se propadlo o 7 kilometrů, ale vyvolal hlavně personál | info.cz

Články odjinud

Cestující si mysleli, že zemřou. Paniku v letadle, které se propadlo o 7 kilometrů, ale vyvolal hlavně personál

Letadlo AirAsia se muselo vyrovnat s náhlým poklesem výšky, z ničeho nic se totiž propadlo o necelých 7 kilometrů. Palubní personál se ale o klid na palubě příliš nezasloužil. Místo toho, aby se cestující snažil uklidnit, vyvolal ještě větší paniku. 

Letecká doprava je nejbezpečnějším způsobem cestování. Myšlenky na statistiky jdou ale stranou ve chvíli, kdy se letadlo začne otřásat, palubní personál se začne poutat na svých sedadlech, začne vykřikovat zmatené pokyny a nad hlavy cestujících vypadnou dýchací přístroje.

Přesně tento pocit mají v živé paměti klienti letecké společnosti AirAsia, kteří měli namířeno z Austrálie do Indonésie. Letadlo se ale kvůli blíže nespecifikovaným technickým problémům muselo po pouhých 25 minutách letu vrátit zpět a nouzově přistát v Perthu.

Na palubě extrémně velký propad stroje vyvolal paniku, to dokládá i video, které jeden z cestujících natočil. Letadlo se totiž během několika chvil propadlo z výšky necelých 10 kilometrů na pouhé 3. Celé situaci neprospělo ani vyděšené chování palubního personálu, který na cestující pokyny křičel.

„Panika eskalovala hlavně kvůli chování zaměstnanců,“ řekla médiím jedna z cestujících. „Křičeli a vypadali pořádně vyděšeně. Nejvíc jsme se báli kvůli tomu, jak panikařili,“ dodala. Zatím nikdo neví, co celou situaci způsobilo, technici se ale případem zabývají. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud