Korida naruby. Toreadora z arény odnesli s velmi nepříjemným zraněním, podívejte se na drsné video | info.cz

Články odjinud

Korida naruby. Toreadora z arény odnesli s velmi nepříjemným zraněním, podívejte se na drsné video

Na internetu se objevily záběry, které jsou bezpochyby noční můrou každého toreadora. Když měl Antonio Romero zasadit býkovi poslední ránu, zvíře se ohnalo a zapíchlo mu roh přímo do rekta. Antonio byl okamžitě odvezen do nemocnice.

Býčí zápasy jsou velmi populární ve Španělsku, Portugalsku, ale i v zemích Latinské Ameriky. Býci, kteří jsou chovaní speciálně pro tento druh zábavy, jsou vpuštění do arény, kde jim takzvaní toreros zapichují ozdobné oštěpy do krku. Jako poslední obvykle přichází matador s muletou a mečem. Ten má za úkol oslabeného býka skolit.

Historie koridy sahá až do období mínojské kultury, tehdy mladí muži přeskakovali přes hřbet běžících býků. Ve Španělsku se býčí zápasy objevily už v 1. století našeho letopočtu, o čtyři století později je ale zakázala církev. Svůj návrat zažila korida za renesance, která se obecně obracela k antické a římské kultuře.

Býčí zápasy jsou už dlouho předmětem sporů mezi ochránci zvířat a zastánci kulturního dědictví. Obhájci koridy argumentují například tím, že býk, který je speciálně chovaný pro zápas, prožije čtyři roky života, o kterém by se mohlo zvířeti chovanému na porážku jen zdát. Tvrdí také, že díky vyplavenému adrenalinu necítí bolest a usmrcení býka matadorem je srovnatelné s klasickou porážkou. Podle kritiků jde o prosté týrání.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud