Nejšílenější horské dráhy světa. Užijte si je z pohledu pasažéra | info.cz

Články odjinud

Nejšílenější horské dráhy světa. Užijte si je z pohledu pasažéra

Nejšílenější horské dráhy světa. Užijte si je z pohledu pasažéra
 

Ty nejlepší a zároveň nejšílenější horské dráhy na světě jsou navrženy tak, aby odvážlivcům nabídly tu správnou dávku dech beroucího strachu a vzrušení. Podívejte se na ty, které sice budí respekt, ale zároveň slibují jedinečný zážitek.

Fury 325 (Severní Karolína, USA)

Patří k těm vůbec nejvyšším dráhám, které můžete v zábavních parcích najít. Její nejvyšší bod sahá bezmála do výšky 100 metrů. Její konstruktér Rob Decker přiznal, že si zahrává i s lidskou psychikou, dráha se totiž chová úplně jinak, než lidé očekávají.

Fury 325 autor: YouTube/James C

Montu (Florida, USA)

Dráha Montu pasažérům také vyráží dech. Hraje především na silný pocit nejistoty, který umocňují nejrůznější příkopy, tunely a ostré zatáčky. Lidé také často vůbec netuší, kam má jejich vozík namířeno.

Montu autor: YouTube/kevkev44

Formula Rossa (Abú Zabí, Spojené arabské emiráty)

Jak už její název napovídá, její přednosti nejsou ve výšce a v nepředvídatelných pohybech. Její největší devízou, která vyvolává strach, je rychlost. Jedná se totiž o nejrychlejší dráhu na světě. V maximu dosáhnete až 240 kilometrů za hodinu a pocítíte přetížení až 4,8 G. 

Formula Rossa autor: YouTube/ThemeParkPOV

Millennium Force (Ohio, USA)

Dráha Millenium Force je výjimečná především svým okolím. Lidé, kteří se odváží na tuto monstrózní atrakci vstoupit, si totiž užijí krásný výhled na nedaleké jezero Erie.

Millennium Force autor: YouTube/James C

Takabisha (Fujiyoshida, Japonsko)

Výjmečnost japonské atrakce také spočívá v její nepředvídatelnosti, obohacena je navíc unikátním klesáním, které přesahuje 120 stupňů.

Takabisha autor: YouTube/Aldo Pradana

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud