Pavouci by mohli sníst celé lidstvo za necelý rok | info.cz

Články odjinud

Pavouci by mohli sníst celé lidstvo za necelý rok

Pavouci jsou všude. Podle vědců ze Severní Karolíny se nacházejí ve 100 procentech domácností, konkrétně pak ve třech čtvrtinách ložnic a ve více než polovině koupelen. Živí se hlavně hmyzem, ti větší ale dokážou spořádat třeba ještěrky, ptáky či malé savce. Biologové Martin Nyffeler a Klaus Birkhofer začali uvažovat nad tím, kolik toho pavoučí populace za rok sežere a přišli s docela děsivým zjištěním.

Pavouci ročně spořádají něco mezi 400 a 800 miliony tun kořisti. To znamená, že toho snědí zhruba stejně jako všichni lidé na této planetě, kteří zkonzumují 400 milionů tun masa.

Teď ale přichází ta horší část. Dospělí lidé na této planetě váží dohromady zhruba 287 milionů tun, takže by pavouci dospělé lidstvo sežrali za necelý rok. Ještě by navíc mohli spořádat všechny děti, které dohromady váží 70 milionů tun. Teoreticky by nás tak pavouci dokázali sníst všechny a pořád by měli hlad.

K žádné panice ale důvod není. Pavouci jsou lidem svým výběrem potravy spíše k prospěchu. Díky nim je na zahradě méně škůdců, v kuchyních je méně much a v ložnicích méně komárů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud