Články odjinud

Prezident Turkmenistánu chtěl vypadat jako Rambo. Propagandistické video je teď terčem vtipů

Prezident Turkmenistánu chtěl vypadat jako Rambo. Propagandistické video je teď terčem vtipů

Moderní světoví lídři chtějí jít s dobou. Mnozí z nich hojně využívají sociální sítě a snaží se přiblížit i mladým generacím. Podobný záměr měl možná i prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdymuhamedov. Natočil vlastní propagační video, na kterém střílí a divoce se ohání nožem. Exilová opozice ale záhy publikovala vlastní verzi videa, ke kterému dodala akční záběry a hudbu z filmu Komando s Arnoldem Schwarzeneggerem. Upravený klid v retro verzi se začal okamžitě šířit internetem. NAjdete ho na konci článku.

Na oficiálním videu střílí prezident Berdymuhamedov z pušky, hází nožem a řídí letecký útok. To vše s kamenným výrazem ve tváří, přehnanými pohyby a za dohledu nastoupených vojáků, které politik „školí“.

„Hlava státu dokázala precizní schopnost míření, což je dokladem vysoké úrovně jeho armádního tréninku,“ stojí podle listu The Guardian v oficiálním státním prohlášení. Parodii pak vytvořil list The Chronicle of Turkmenistan, který sám sebe definuje jako „zpravodajství, které z oficiálních pramenů neuslyšíte.“ Podívejte se na upravený klip a posuďte sami:

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud