#MeToo? „Nebejt slavnej, tak se na mě každej vys*re. Nikoho jsem neobtěžoval,“ brání se fotograf Kratochvíl | info.cz

Články odjinud

#MeToo? „Nebejt slavnej, tak se na mě každej vys*re. Nikoho jsem neobtěžoval,“ brání se fotograf Kratochvíl

Slavný fotograf Antonín Kratochvíl uvízl v síti #MeToo. Americký magazín Columbia Journalism Review ho zmínil mezi aktéry globální kauzy při jejím mapování ve fotografické branži. Odvolává se na svědectví několika žen, které popisují nevhodné lascivní řeči i fyzický kontakt. Kratochvíl nařčení rezolutně odmítá a v exkluzivním rozhovoru pro týdeník Reflex dodává, že slovo ženy má zřejmě větší váhu, protože je taková politická situace. Ke kauze se na stránkách týdeníku vyjádřila i Veronika Bednářová s následujícím příspěvkem.

Znám válečného reportéra Antonína Kratochvíla dobře a dlouho, 17 let. Vážím si ho pracovně i osobně, pracovat s ním byl vždycky zážitek, ať už v Americe, nebo v Brně. Rozhodně ne náhodou jsem ho před dvěma lety poprosila, aby se stal kmotrem mé audioknihy Má americká krása.

Teď čelí nařčení ze sexuálního obtěžování, a stal se tak prvním Čechem zataženým do kauzy #MeToo. Na základě výpovědí dvou bývalých kolegyň, které popsaly jeho nevhodné chování před mnoha lety, vyloučili slavného fotografa z agentury Sedm, již spoluzakládal. Vymazali ho z webových stránek a zrušili jeho profil. 

Jeho kauza o údajném sexuálním obtěžování je bohužel další důkaz, jak se hnutí #MeToo pomalu, ale jistě změnilo ve vrtěti psem, které důležitý, legitimní boj proti psychickému i fyzickému sexuálnímu násilí na ženách (nebo jakýchkoli jiných lidech) odsuzuje do propadliště dějin.

Pokračování textu čtěte na Reflex.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud