Bojí se teď Babiš Benešové? Je to odvážná žena, nikdy nejednala na objednávku, říká Mečl | info.cz

Články odjinud

Bojí se teď Babiš Benešové? Je to odvážná žena, nikdy nejednala na objednávku, říká Mečl

Jsou obavy o nezávislost justice na místě, nebo jde pouze vyvrcholení nešťastných politických rozhodnutí? Advokát a bývalý pražský vrchní žalobce Stanislav Mečl se přiklání spíše k druhé variantě.

Mečl nepatří do skupiny lidí, která si myslí, že by se v Česku dalo objednat trestní stíhání. Dodává ale, že k excesům dojít může. „Záleží na lidském faktoru, neexistuje systém, který by těmto případům nezabránil,“ říká v rozhovoru s Pavlem Štruncem. Diskuze o tomto tématu se do médií dostala dle Mečla především v souvislosti s obviněným premiérem Andrejem Babišem. O stavu justice jako takové to prý moc nevypovídá.

Advokát se neobává, že by ministryně Marie Benešová mohla Babišovi „pomoct“ při případné obžalobě. „Ministr to nemůže ovlivnit. Je tu celá soustava kontrolních systémů,“ tvrdí Beneš a dodává, že politickou spojenkyni Miloše Zemana si pamatuje jako odvážnou ženu, která nikdy nejednala na politickou objednávku.

Co české justici chybí? Proč je potřeba o změnách v ní hovořit s chladnou hlavou? A jsou soudy zahlcovány zbytečnými kauzami? Podívejte se na rozhovor.

DALŠÍ ROZHOVORY PAVLA ŠTRUNCE NAJDETE TADY

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud