Goláň: Babiše už teď nezachrání ani Benešová. Policii jsem dal nové důkazy o Čapím hnízdě | info.cz

Články odjinud

Goláň: Babiše už teď nezachrání ani Benešová. Policii jsem dal nové důkazy o Čapím hnízdě

Senátor Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21) je jedním ze šesti členů horní komory, kteří chtějí žalovat prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení Ústavy. Spolu s kolegy sepsal 24 bodů, podle kterých se Zeman vzepřel základnímu zákonu republiky. Goláň v rozhovoru s Pavlem Štruncem připouští, že hlava státu je v této situaci trochu "testovacím panákem".

Cílem žaloby totiž není sesazení Miloše Zemana, ale stanovení mantinelů pro výkon prezidentského mandátu, jak v rozhovoru potvrdil Goláň. "Nastala situace, na kterou nejsme zvyklí. Každý prezident konal na základě zvyklostí, teď je situace jiná. Zarazila mě hlavně snaha ovlivnit soudy," vysvětluje zákonodárce.

Goláň je zároveň jedním z nejhlasitějších kritiků premiéra Andreje Babiše. Změnu na postu ministra spravedlnosti považuje za podezřelou, Marie Benešová už ale dle jeho názoru do kauzy Čapí hnízdo nezasáhne. "Teď už to nedovolí, občanská společnost sehrála ohromnou roli," dodává s poukazem na demonstrace, které trvají už tři týdny.

Ve čtvrtek na šéfa hnutí ANO zároveň podal v pořadí už druhé trestní oznámení, tentokrát kvůli reklamě na Čapí hnízdo. Goláň se domnívá, že vyfakturovaných 270 milionů korun od firmy Agrofert je nereálných. 

Proč? Má šanci na úspěch? Jak uspěl s prvním trestním oznámením? Proč nechce měnit Ústavu? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku. KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ si můžete přehrát další interview Pavla Štrunce.

Výsledky voleb do Evropského parlamentu 2019 v České republice naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud