Holec: Ministr mimo ministerstvo. Kremlík prožil poslední smutné dny, musel padnout | info.cz

Články odjinud

Holec: Ministr mimo ministerstvo. Kremlík prožil poslední smutné dny, musel padnout

Konec Vladimíra Kremlíka na postu ministra dopravy byl nevyhnutelný, myslí si komentátor INFO.CZ Petr Holec. „Prožil poslední dva smutné dny, kdy bylo jasné, že musí padnout. Už byl ministrem mimo ministerstvo, nevěděl, co se děje. V televizi vyprávěl, jakou má podporu a nevidí důvod, proč by odcházel, ale v podstatě byl už odvolaný,“ říká Holec. Co Kremlíkovo odvolání vypovídá o schopnostech Andreje Babiše jako personalisty? A proč mají někteří kritici zakázky na elektronické dálniční známky, která se ministrovi stala osudnou, sami máslo na hlavě? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

Pád ministra dopravy Vladimíra Kremlíka ve skutečnosti vůbec nebyl tak překvapivý, jak by se mohlo zdát, domnívá se komentátor INFO.CZ Petr Holec. Kontroverzní takřka půlmiliardová zakázka na e-shop prodávající elektronické dálniční známky, byla podle Holce jenom poslední kapkou.

„Takhle to Andrej Babiš dělá. Na rozdíl od ostatních politiků je jeho plus, že vycítí, kdy už je někdo neudržitelný ve funkci a stane se i směšným, tak ho odvolá,“ říká Holec. Pro Babiše je podle Holce vše o to jednodušší, že si na ministry vybírá nestraníky, které najímá spíše jako manažery než politiky. „Navíc dokáže tyto momenty obrátit i ve svůj prospěch,“ dodává Holec.

Ministerstvo dopravy Holec považuje za jeden z nejobtížnějších vládních rezortů. „Je fér říct, že si tam vylámalo zuby již mnoho ministrů. Česká infrastruktura zaostává, všichni řidiči jsou naštvaní na politiky a hlavně na ministra dopravy, že stojí v nekonečných kolonách nejen na D1. Je to nejhorší ministerská funkce, kterou dnes může člověk vzít,“ popisuje situaci Holec s tím, že Kremlík by nakonec na ministerstvu mohl zůstat, byť ne v roli ministra.

„Náměstkem už v minulosti byl, něco o dopravě nepochybně ví. Mohl by se klidně stát neviditelným úředníkem s tím, že jako ministr se sice neosvědčil, ale proč nebýt tím vzadu,“ hodnotí Kremlíkovu možnou budoucnost Holec.

Komentátor v souvislosti s kontroverzemi kolem elektronické dálniční známky také upozorňuje na skutečnost, že samotná zakázka není v pravém slova smyslu Kremlíkova. „Nebyla to jeho zakázka, tu připravil a zadal Státní fond dopravní infrastruktury. Zajímavé je, že aktuální první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura, který patří k nejviditelnějším kritikům postupu ministerstva dopravy ve věci zakázky, je současně místopředsedou tohoto fondu. Byl dokonce i na zasedání, kdy tato zakázka procházela kontrolou fondu,“ říká Holec.

„Tady vidíme efekt toho, když se politici nechávají najmenovat do dozorčích rad a nakonec se ukáže, že tam sedí téměř jen pro peníze a diety. Ty důležité věci jim unikají a oni je nekontrolují. Něco kritizuje, ale je za to spoluzodpovědný,“ uzavírá komentátor INFO.CZ.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud