Matějka: Agrofert je obrovsky zadlužený a potřebuje vydělat, Češi musí myslet jinak | info.cz

Články odjinud

Matějka: Agrofert je obrovsky zadlužený a potřebuje vydělat, Češi musí myslet jinak

Řídit stát jako firmu? Podle ekonoma Filipa Matějky recept na nepříliš prosperující společnost. „Voliči neoceňují dlouhodobé plány, řešíme stravenky a obědy zdarma, třeba o vzdělání nepřemýšlíme, protože si na to prostě nenajdeme čas,“ tvrdí Matějka. Tzv. Teorie racionální nepozornosti podle něj hraje klíčovou roli v rozhodování lidí. Občané prý vědí, co je podstatné, chtějí lepší školství i ovzduší, ale už si nezjistí, že skrz to nelze dojít přes často populistická a krátkozraká rozhodnutí politiků, kteří se soustředí primárně na volební zisk. Proč je jaderná energetika černá díra na peníze? Proč bychom se při volbách měli rozhodovat podobně, jako při koupi auta? V čem děláme chyby, když si spoříme na důchod? Podívejte se na rozhovor. KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ si můžete přehrát další rozhovory Pavla Štrunce.

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud