Nebudeme držet hubu a krok. Babiš se nás bojí, půlka národa chce, aby skončil, říká Minář | info.cz

Články odjinud

Nebudeme držet hubu a krok. Babiš se nás bojí, půlka národa chce, aby skončil, říká Minář

V úterý se na Václavském náměstí uskuteční možná největší demonstrace od listopadu 1989. Organizátoři ze spolku Milion chvilek pro demokracii očekávají až 100 tisíc lidí. Podle hlavního pořadatele Mikuláše Mináře je nepřijatelné, aby lidé demonstrovali 6 týdnů bez povšimnutí hlavního aktéra - premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Minář dál trvá na tom, aby se s ním Babiš utkal v televizním duelu. Politik to vytrvale odmítá a nechce předstoupit ani před samotné demonstranty. Naposledy pro Blesk uvedl, že se bojí fyzického násilí. „Budu se na vás usmívat a násilí nepoužiju. Chci si jen vyjasnit odpovědi na otázky, které zajímají na 350 tisíc našich signatářů,“ vzkazuje Minář Babišovi v rozhovoru s Pavlem Štruncem.

On sám vyrůstal ve Vodňanech a popisuje, jak se podnik pod Babišem změnil. Dřív to prý bylo prestižní povolání, teď ve firmě podle Mináře pracují hlavně agenturní zaměstnanci. Student nepochybuje o tom, že na náměstích protestují i jeho zaměstnanci.

Pomůžou demonstracím volby a v pátek zveřejněný audit Evropské komise? Zpochybňuje Minářův spolek práci novinářů? Je na místě mluvit o tom, že ulice politiky soudí? Podívejte se na rozhovor. 

DALŠÍ ROZHOVORY PAVLA ŠTRUNCE NAJDETE TADY

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud