Nevídaný zásah do soukromí? Plošné sledování lidí může vést k digitální totalitě, říká Bartoš | info.cz

Články odjinud

Nevídaný zásah do soukromí? Plošné sledování lidí může vést k digitální totalitě, říká Bartoš

Plošné sledování řidičů, které mělo být součástí zakázky na elektronické dálniční známky, je podle předsedy Pirátské strany Ivana Bartoše problém. „Mělo se jednat o výrazný zásah do soukromí lidí, měly vznikat fotky v HD kvalitě nejen vozu, ale i interiéru kabiny, to je naprosto bezprecedentní,“ říká Bartoš. Jak vnímá počínání exministra Kremlíka a proč důvěřuje slibu, že v nové zakázce „šmírování“ řidičů nebude? Jaká rizika s sebou plošné sledování nese a proč je krokem k digitální totalitě? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

Zakázka na elektronické dálniční známky byla zřejmě nejen předražená, ale navíc v sobě měla ukrývat i možnost plošného sledování všech vozidel a řidičů tajnými službami. To je podle předsedy Pirátské strany Ivana Bartoše bezprecedentní.

„V oprávněných případech existuje právní rámec, ale plošné sledování je problém. Pokud toto nemá oporu v zákoně, tak je z mého pohledu takový požadavek protizákonný,“ říká Bartoš.

Zároveň dodává, že v rámci této kauzy již Piráti interpelovali nového šéfa dopravy Karla Havlíčka, který přislíbil, že v nové zakázce plošné sledování řidičů už nebude. „Věřím, že to bude vypsáno transparentně a ta část, kde mělo docházet k posílání dat v reálném čase, tam nebude. I proto, že celá kauza je teď pod obrovským drobnohledem odborníků i vývojářů,“ komentuje Bartoš situaci s tím, že občanům snad nebude marketingově prodáváno něco, co je ve skutečnosti něčím jiným.

Zatajení skutečnosti, že součástí zakázky mělo být i sledování vozidel, může podle Bartoše vést k propadu důvěry jak v politiky, tak v tajné služby. „Chtěl bych, aby tajné služby byly důvěryhodnými institucemi, ale musíme mít záruky, že s těmi daty, která mají, je nějak nakládáno a nejsou zneužívána v politickém boji. Pojďme se bavit o tom, k čemu má systém sloužit – ke kontrole elektronických vinět. Pak ať vláda řekne rovnou i to, že tam bude nějaké plošné sledování,“ říká předseda Pirátů.

Podle jeho názoru je plošné sledování jako prvek v demokratickém státě, kde navíc vláda a politická reprezentace nemají plnou důvěru a kde jsou informace zneužívány, rizikové. „Dokud nebude jasné, kdo hlídá hlídače a vláda nebude jednat transparentně a bude mlžit, tak důvěra občanů bude klesat,“ míní Bartoš. 

Plošné sledování řidičů připodobňuje šéf Pirátů ke sběru dat o poloze mobilního telefonu, za který operátory kritizuje Evropská komise. „Digitalizace šetří peníze, je efektivní, ale musí se dělat správně a za adekvátní peníze. Když jsem vstupoval do politiky, varovali jsme před takzvanou digitální totalitou. To je ten špatný případ, kdy projekty státu neslouží občanům, ale vedou ke sledování a šikaně,“ rozebírá Bartoš problematiku digitalizace jako takové.

„Ostatně největší projekt pana Babiše je EET, a to rozhodně není systém, který zjednodušuje život živnostníkům a občanům,“ dodává šéf Pirátů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud