Právník Michalákové: V Norsku se děje něco divného. Evropa přihlíží, bude to tu stejné | info.cz

Články odjinud

Právník Michalákové: V Norsku se děje něco divného. Evropa přihlíží, bude to tu stejné

Norský Barnevernet je po období klidu opět v centru pozornosti. Oslo totiž minulý týden vyhostilo polského konzula, který veřejně hájil rodiny z vlastní země ve sporu s kontroverzním úřadem. Právní zástupce Evy Michalákové Pavel Hasenkopf v rozhovoru s Pavlem Štruncem vysvětluje svá dřívější zjištění a popisuje, proč dle jeho názoru Norové v řadě případů postupují nestandardně až nelidsky. "Barnevernet ničí funkční rodiny. Norové si myslí, že jsou jedničky v lidských právech, ale režim je prostě špatně nastavený," říká Hasenkopf. Připomíná i případ slovenského desetiměsíčního děvčátka, které úřad dle jeho zjištění odebral hluché matce pro nedostatečný oční kontakt. Jak je tohle možné? Přebere systém Barnevernetu i zbytek Evropy? Podívejte se na rozhovor ve videu v úvodu článku, ve kterém právník zároveň mluví o tom, proč chtěl žalovat Facebook. V závěrečných minutách také vysvětluje svá stanoviska k žalobám na prezidenta. KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ si můžete přehrát další rozhovory Pavla Štrunce.

Topol Show

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud