Šmarda: Zeman se změnil, už mu nerozumím. Babišovo myšlení nesmíme přijmout | info.cz

Články odjinud

Šmarda: Zeman se změnil, už mu nerozumím. Babišovo myšlení nesmíme přijmout

Kandidát na ministra kultury a místopředseda sociální demokracie Michal Šmarda o prezidentu Miloši Zemanovi mluví s úctou. Obzvlášť, když dojde na 90. léta. Tenkrát ještě velmi mladý Šmarda obdivoval tehdejšího předsedu ČSSD jako lídra s jasnou vizí. V rozhovoru s Pavlem Štruncem tvrdí, že nezná jiného politika, který by za víkend napsal program strany a pak s ním objel celou republiku. Jejich cesty se ale rozešly.

„Dřív jsem jeho myšlenkové pochody přesně chápal. Pamatuju na jeho heslo: Lidskost proti sobectví, slušnost není slabost, škola musí být důležitější budovou než banka. Tohle zastával, za to jsem s ním bojoval,“ vzpomíná starosta Nového města na Moravě. „Dnes nás v tom boji nechal osamocené,“ dodává.

Šmarda tvrdí, že současná krize už lidi musí otravovat. Stále věří, že se stane ministrem kultury tak, jak požaduje šéf strany Jan Hamáček. A i když zpočátku nesouhlasil se vstupem ČSSD do koaliční vlády s hnutím ANO, teď už prý strana musí bojovat za to, aby kabinet vydržel.

Vadí Šmarda Babišovi? Kdo je budoucností sociální demokracie? A v čem chce změnit vrcholovou politiku? Podívejte se na video v úvodu článku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud