Zeman je nenahraditelný. Potřebují ho i jeho odpůrci, Babiš je na něm závislý, říká Krejčí | info.cz

Články odjinud

Zeman je nenahraditelný. Potřebují ho i jeho odpůrci, Babiš je na něm závislý, říká Krejčí

„Kdyby byl k dispozici někdo, kdo by byl schopen zastávat roli arbitra, tak vystřídat Miloše Zemana není žádný problém. Jenže nikdo takový k dispozici není,“ tvrdí bývalý poradce komunistických premiérů Oskar Krejčí. Profesor politologie v osobě současného prezidenta vidí politika „s kompasem“, tedy s jasně vytyčeným cílem a vizí. A dodává, že Zemanův konec v politice bude mrzet i jeho zatvrzelé odpůrce.

„Politika potřebuje někoho s autoritou. Když ji necháte na lidech s radarem, oligarchizace se urychlí,“ míní Krejčí. Za lidi s radarem považuje ty, kteří vidí překážky, kličkují a chtějí v politice zůstat. Těch je prý celý parlament. Právě tito volení zástupci, mezi které Krejčí řadí i premiéra Andreje Babiše, se pak prý přihřívají na autoritě lídrů. Kromě Zemana řadí mezi politiky s kompasem i dřívější prezidenty Václava Havla a Václava Klause.

Krejčí v rozhovoru s Pavlem Štruncem mluví také o dohodě mezi Babišem a Zemanem, která se mu v tuto chvíli jeví jako jasná. Pokud prý bude Babišovi nejhůř, Zeman přistoupí k prezidentské amnestii. Proč? Jak Krejčí nahlíží na demonstrace proti premiérovi? O co hraje ČSSD? Podívejte se na video v úvodu článku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud