Brutální střety policie a demonstrantů ve Venezuele nekončí. Došlo i na vodní děla | info.cz

Články odjinud

Brutální střety policie a demonstrantů ve Venezuele nekončí. Došlo i na vodní děla

Bezpečnostní složky tvrdě potlačují skupinky demonstrantů v řadě venezuelských měst, což dále vyhrotilo napjatou situaci v zemi stižené vážnou politickou a ekonomickou krizí. Desítky lidí byly při násilných zákcích zraněny a někteří z nich dokonce zraněním podlehli.

Jednou z obětí je například Miguel Castillo, který byl ve městě Las Mercedes východně od metropole Caracasu zasažen smrtelnou střelou policie.  Počet obětí půldruhého měsíce trvajících masových protestů dosáhl nejméně 37.

V oblasti hlavního města bylo podle místních úřadů do nemocnic převezeno 84 lidí zraněných při středečním zákroku policie, která použila proti demonstrantům slzotvorný plyn a vodní děla.

Nejnovější nepokoje v chudnoucí jihoamerické zemi vyvolal záměr prezidenta Nicoláse Madura svolat ústavodárné shromáždění, které by mohlo změnit základní zákon země, což opozice vnímá jako snahu o upevnění moci stále méně oblíbené hlavy státu.

Opozice Madurovi vyčítá, že se snaží udržet u moci za každou cenu a pokouší se potlačit moc parlamentu ovládaného jeho oponenty. Stále větší část veřejnosti jej rovněž vidí jako viníka těžké ekonomické krize, kvůli níž se lidé v zemi potýkají s nedostatkem základního zboží v obchodech a rekordním růstem cen.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud