Dopravní zácpa, která rozhoduje o životech. Podívejte se, jak lidé prchají před hurikánem z Floridy | info.cz

Články odjinud

Dopravní zácpa, která rozhoduje o životech. Podívejte se, jak lidé prchají před hurikánem z Floridy

Americký stát Florida se chystá na hurikán Irma, který má poloostrov zasáhnout o víkendu. Guvernér Rick Scott nařídil evakuaci půl milionu lidí z pobřežních oblastí. Řada z nich nyní čeká v dlouhých frontách u čerpacích stanic, které se potýkají s nedostatkem pohonných hmot, jiní se zase pomalu posouvají v nekonečných kolonách na dalnicích. 

Zatímco během čtvrtka předpovědní modely počítaly s tím, že hurikán přejde podél pobřeží Floridy, v posledních hodinách začínají meteorologové odhadovat, že jeho střed zasáhne přímo Miami a okolí. Guvernér Scott k dosud vyhlášeným oblastem evakuace přidal lokalitu jižně od jezera Okeechobee zahrnující mimo jiné okres Palm Beach.

Nařídil rovněž uzavření všech základních, středních i vysokých škol ode dneška do pondělka. Některé jejich budovy mohou podle úřadů sloužit jako nouzové ubytovny pro lidi, kteří přijdou kvůli živlu o přístřeší.

Hurikán nejsilnější kategorie prošel východním Karibikem, kde zabil nejméně 14 lidí a napáchal obrovské škody. Nyní se nachází severně od Haiti a míří směrem ke Kubě a Bahamám. Na Floridu by měl dorazit s mírně slabší rychlostí větrů, stále však jako hurikán druhé nejsilnější kategorie, na kterou dnes zmírnil.

Před hurikánem utíká i hokejový klub Florida Panthers. Pronajal si letadlo, kterým své hráče a další zaměstnance dopraví i s rodinami a domácími zvířaty do bezpečí. „Když bude potřeba, můžeme tam zahájit přípravu," řekl výkonný ředitel klubu Matthew Caldwell listu Miami Herald. „Doufáme, že to bude jen na pár dní a vrátíme se domů. Ale nevíme, co přijde," dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud