Sníh zastavil japonské letiště. Čínským turistům došla trpělivost | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sníh zastavil japonské letiště. Čínským turistům došla trpělivost

360p240p

Zhruba stovka čínských turistů způsobila na letišti na japonském ostrově Hokkaidó rozruch. Rozbroje vypukly poté, co v pátek večer letiště zrušilo asi 280 letů kvůli sněhové kalamitě, kterou ostrov nepamatuje více než 50 let. 

Videa z roztržky mezi čínskými turisty, letištním personálem a policií odvysílal zpravodajský kanál TBS News. Na sociálních sítích tyto videa ale sdílí velké množství uživatelů, hlavně těch, kteří chování čínských návštěvníků odsuzují. Japoncům se takový projev zdá velmi nevychovaný a odsouzeníhodný, zároveň ale dodávají, že jsou od čínských turistů na takové jednání zvyklí.

Internetový server South China Morning Post upozornil na vlnu odporu vůči čínským turistům, která se strhla na webových stránkách 2ch (2channel). Tento japonský server, ve kterém jsou přispěvatelé zcela anonymní, obvinil z těchto incidentů japonskou vládu. Ta v nedávné době zmírnila vízovou politiku a začala podporovat imigraci, příliv čínských turistů do Japonska se tak během uplynulého roku zdvojnásobil. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek